Тони Паркър се развихри с 31 точки, единадесет от които в последната четвърт, срещу Финикс Сънс и поведе Сан Антонио към победата със 108:99. Успехът е осми поред за „шпорите“, които са втори на запад с 36 победи и 11 поражения.

Първото полувреме бе изключително равностойно, като и двата отбора хвърлиха доста повече усилия в атака, отколкото в защита. Все пак домакините от Спърс успяха да се оттеглят на почивка с минимална преднина от 3 точки – 56:53.

Финикс изигра много силна трета чатс и успя да дръпне с точка напред, но във финалния период Сан Антонио наниза 27 точки срещу само 17 за съперника си, което се оказа решаващо за изхода на мача.

За победителите 20 точки добави Ману Джинобили, който се включи от пейката все още не напълно възстановен от травмата си. Най-резултатен за Финикс бе резервата Майкъл Бийзли с 25 точки, а с 23 се отчете Джаред Дъдли.

Чикаго пък продължи с колебливата си форма, като този път отстъпи на непретенциозния тим на Вашингтон Уизърдс със 73:86. „Биковете“ приключиха с преднина само първата четвърт, а оттам нататък изоставането им домакините ставаше все по-сериозно.

Емека Окафор изигра страхотен мач за „магьюсниците“, регистрирайки „дабъл-дабъл“ от 16 борби и 15 точки, докато плеймейкърът на тима Джон Уол също отбеляза 15 точки и даде 7 асистенции.

За Чикаго единствено Нейт Робинсън завърши двуцифрен точков актив със своите 19 точки.