Отборът на Сан Антонио Спърс се наложи над домакина Далас Маверикс със 102:88 и изравни на 1-1 победи серията от първия кръг на плейофите в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Тим Дънкан беше лидер на гостите с 25 точки и 17 борби, Ману Джинобили добави 23 точки, Ричард Джеферсън наниза 19 точки, а резервата Тони Паркър се отличи с 16 точки и 8 асистенции. За тексасците Джейсън Тери реализира 27 точки, а Дирк Новицки се отчете с 24 точки и 10 борби, но германецът нямаше особено добър ден, след като пропусна шест от първите си седем стрелби, както и фаул, с което прекъсна серията си от 88 поредни успешни опита от наказателната линия.

Сан Антонио дръпна с 80:60 в края на третата част, но Далас намали пасива си след серия от 12 безответни точки. Гостите отново дръпнаха с 13 точки в началото на четвъртата част. Пет минути преди края тексасците се доближиха до 84:89, но за повече нямаха сили.

Орландо Меджик поведе с 2-0 победи срещу Шарлът Бобкетс след домакински успех с 92:77.

Винс Картър завърши с 19 точки, а Дуайт Хауърд прибави 15 точки и 9 борби за вицешампионите от редовния сезон на Изток. Стивън Джаксън беше най-полезен за гостите с 27 точки.

Домакините водеха с 41:30 на почивката, а в края на третата четвърт преднината достигна до 20 точки при 75:55, което предреши крайния изход от мача.