Ръсел Уестбруук дебютира за Вашингтон при победата над Детройт с 99:96 в последния ден от предсезонните контроли в Националната баскетболна асоциация.

Уестбруук, бивш МВП на лигата и деветкратен участник в Мача на звездите, се присъедини към столичани през лятото от Хюстън в сделка за размяна на Джон Уол.

Той игра само пред първото полувреме, както беше планирано, като записа 8 точки, 7 борби и 3 асистенции за 17 минути на полето. Томас Брайънт беше най-полезен за успеха с 22 точки и 7 борби, а Брадли Бийл добави 15 точки и 5 асистенции.

Джерами Грант завърши с 14 точки и 9 борби за Детройт, а Дерик Роуз се отличи с 14 точки и 5 асистенции.

Орландо направи късен обрат и спечели със 120:117 срещу Шарлът, след като първо пропиля аванс от 92:69 от края на третата четвърт, а след това навакса изоставане от 113:117 в последните 36 секунди на двубоя.

Аарън Гордън беше най-резултатен за успеха с 20 точки, а Никола Вукчевич допринесе с 18 точки и 12 борби.
Девонте Греъм наниза 25 точки за Шарлът, а Тери Розиър вкара 24.

Атланта пък спечели драматично със 117:116 срещу Мемфис. Данило Галинари беше най-добър за победителите с 19 точки и 5 борби. За Мемфис със 17 точки завърши Дилон Брукс.