Новото попълнение Стефон Марбъри отбеляза 6 точки в решителната четвърта част и помогна на Бостън Селтикс да спечели със 104:99 точки срещу Индиана Пейсърс в мач от първенството на НБА.

Бившият гард на Ню Йорк Никс, се появи за новия си отбор само няколко часа след финализирането на трансфера.

Рей Алън бе най-резултатен за Селтикс с 30 точки, а Райджон Рондо записа рекорд в кариерата си от 17 асистенции.

В Орландо Детройт прекъсна серията си от осем загуби, след като победи "магьосниците" с 93:85 точки.

Ричард Хамилтън се отчете с 31 точки и 6 асистенции при завръщането си в титулярния състав на отбора в отсъствието на звездата Алън Айверсън.

Джо Джонсън записа 24 точки, а Ал Хорфорд направи "дабъл-дабъл" - 21 точки и 22 борби при победата на Атланта Хоукс над Маями Хийт с 91:83 точки.

Минесота допусна осма поредна домакинска загуба, след като отстъпи пред Портланд с 82:102 точки.

Брендън Рой отбеляза 19 точки, а гостите прекъснаха серията си от пет поражения.

В Ню Йорк Тадеус Йънг записа 23 точки и вкара решителен кош 30 секунди преди сирената при победата на гостите от Филаделфия над Никс със 108:103 точки.

Филаделфия водеше с 22 точки през първото полувреме, преди Никс да обърнат мача.

Във Вашингтон президентът на САЩ Барак Обама изгледа загубата на любимия си отбор Чикаго Булс с 90:113 точки от Уизардс.

За пръв път този сезон осем играчи на Вашингтон завършиха с двуцифрен точков актив като най-резултатен бе Антоун Джеймисън с 27 точки и 11 борби.