Портлcнд се наложи над Сиатъл с 89:79 точки в среща от поредния кръг в НБА и регистрира 11-а поредна победа. Това е най-добрата серия за "пионерите" от сезон 2001/2002 година насам, когато те записаха 12 поредни победи.

С най-голям принос за успеха на домакините бяха Брандън Рой и Джарет Джак, които нанизаха по 17 точки, както и Джоел Пжибила, реализирал рекордните си за сезона 16 точки.

Новобранецът Кевин Дюрант отново бе топреализатор за Сиатъл с 23 точки, а ветеранът Уоли Шербияк добави 19 точки, но и това не бе достатъчно на гостите да избегнат поражението.

ЛА Лейкърс срази Финикс със 122:115 точки в дербито на Тихоокеанската дивизия. В герой отново се превърна Коби Брайънт. Гардът отбеляза 38 точки, 26 от които през второто полувреме. Отлична игра демонстрира и младият Андрю Бънъм. 20-годишният баскетболист реализира рекордните в кариерата си 28 точки, като бе точен в 11 от 13-те си изстрела от игра, а освен това надигра звездата на гостите Амаре Студемайър.

Стив Неш бе лидер за слънцата с 24 точки и 14 асистенции. Студемайър отбеляза 19 точки, но хвана едва 6 борби.

Без особени трудности Кливлънд надигра Маями с 96:82 точки в дербито на Източната конференция. Звездата на „кавалерите” Леброн Джеймс завърши с 25 точки и 12 асистенции, а Дрю Гудън добави 18 точки. За”горещите” Дуейн Уейд вкара 22 точки, но през второто полувреме не бе на ниво и вкара кош от игра едва 4 минути преди края на двубоя.