Изключително драматична победа успя да запише отбора на Портланд Трейл Блейзърс в срещата срещу Чикаго Булс от поредния кръг на редовния сезон в НБА.

Двубоят завърши при резултат 115: 109 за Портланд, но за успеха бяха необходими цели 2 продължения.

Срещата бе равностойно през целия мач, като на почивката „биковете” все пак водеха с 48 : 41 и имаха преднина от 7 точки. Тя обаче бе стопена в третата четвъртина след 28:22 за Трейл Блейзърс.

В последните 10 минути пък резултатът бе 19:18 за Портланд и по този начин се стигна до продължения след 88 : 88. Победителят не бе излъчен и след първото продължение, след като двата отбор си отбелязаха по 11 точки.

Във второто продължение обаче Портланд бе пълен господар на терена и след 13:7 успя да вземе ценната победа.

С основен принос за успеха бе Брендън Рой, завършил с 25 точки, 11 асистенции и 6 борби. Травис Аутлоу и Джарет Джка добавиха съответно 21 и 17 точки. За Чикаго най-резултатен бе Бен Гордън с 32 точки, а съотборникът му Джо Смит се отличи с 31.

Денвър Нъгетс победи Сан Антонио Спърс с 80:77 (20:15, 22:25, 18:19, 20:18), а Финикс Сънс се справи с 83: 71 (13:33, 30:12, 29:18, 11:8) със Сиатъл Суперсоникс в другите два мача от днешната програма в НБА.