Портланд надделя със 108:95 над шампиона Сан  Антонио в собствената си зала "Мода Сентър". Успехът обаче  остана с горчив привкус, тъй като титулярният център на  домакините Робин Лопес счупи ръката си в третата четвърт на  двубоя и ще отсъства поне месец. Най-полезен за победителите бе ЛаМаркъс Олдридж, който  записа 13-ия си "дабъл-дабъл" за сезона след 23 точки и 14  борби. 23 точки добави и другата звезда на Портланд Деймиън  Лилард, като по този начин гардът стана едва вторият играч след  Гари Пейтън през сезон 1999/2000, който в първите си 25 мача  записва поне 500 точки, поне 150 асистенции, поне 125 борби и  поне 60 тройки. За гостите от Сан Антонио, които бяха без петима от  основните си състезатели - получилият почивка ветеран Тим Дънкан и контузените Тони Паркър, Ману Джинобили, Тиаго Сплитер и Пати Милс, най-полезен беше Кауи Ленърд. 22-годишното крило вкара 21 точки, а по 15 добавиха австралиецът Арън Бейнс и новобранецът  Кайл Андерсън. В класирането в Западната конференция Портлънд е четвърти, а Сан Антонио - шести.

Атланта се наложи над гостуващия Чикаго с 93:86 и продължи  със силното си представяне от началото на сезона. Най-полезен за победителите бе Ал Хорфорд с 21 точки и 10  борби. Домениканският център вкара и много важен кош в  заключителните секунди на двубоя, който донесе десетия успех на  тима му в последните 11 мача. Пол Милсап прибави 17 точки за победителите, докато Джеф  Тийг и Кайл Кокрвър останаха с по 12. За Чикаго най-много, 22,  реализира Джими Бътлър. 15 добави Таж Гибсън, а Дерик Роуз и Пол Гасол останаха съответно с 14 и 13.  Успехът остави Атланта трето място в Източната конференция с актив от 17 победи и 7 загуби, докато Чикаго са четвърти с 15  победи и 9 поражения./БТА