Бостън спечели със 115:109 у дома срещу Торонто в мач от Националната баскетболна асоциация. Това е втора победа за "келтите" срещу канадския отбор за два дни. Този път Бостън се нуждаеше от допълнителен период, за да постигне успех срещу "грабливите птици".

Пол Пиърс отбеляза 39 точки, въпреки контузията в коляното, от която страда.

В неделя срещу понеделник Бостън надигра Торонто навън с 94:88. По този начин шампионите прекъснаха серията си от четири поредни загуби.

Кевин Гарнет добави 20 точки и 12 борби, за да помогне на Бостън да спечели своята победа номер 19 в домакинските си мачове. "Келтите" са лидери в Атлантическата дивизия с 31 победи и 9 загуби.

В третата част отборът на Бостън изоставаше с 10 точки, но имаше възможност да спечели още в редовното време. Секунда преди края Андреа Барнани от Торонто реализира тройка и доведе резултата до 93:93. Барнани беше най-резултатен за Раптърс с 23 точки, а Крис Бош добави 18 точки и 11 борби.

В друг мач от НБА Вашингтон отстъпи с 91:97 на Милуоки. Майкъл Ред вкара рекордните за своята кариера 30 точки и помогна на "елените" да стопят преднина от 13 точки на "магьосниците" във втората част.

Вашингтон загуби за 12 път през сезона, когато водеше в решителната четвърта част. Отборът на Уизардс е на последно място в Източната конференция.

В Солт Лейк Сити Мехмет Окур вкара рекордните за своята кариера 43 точки при победата на местния Юта със 120:113 срещу гостуващия Индиана. Андрей Кириленко добави 20 точки и 12 борби, а Дерон Уилямс - 23 точки и 11 асистенции за "джазмените".

Индиана изоставаше с 20 точки в третата част и в края на мача успя да намали разликата, но тройка на Дерон Уилямс секунди преди края отказа "пешеходците".

Дани Грейнджър завърши с 30 точки за отбора на Индиана.