Брадли Бийл отбеляза цели 55 точки, но Крис Мидълтън отвърна с 40 и Милуоки надви Вашингтон със 137:134 след продължение в мач от Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА). Така Бъкс подобриха баланса си на 49/8, докато Уизърдс са трети в Югоизточната дивизия с 20/36 и с цели 15.5 мача пасив от лидера Маями.

Бийл записа личен рекорд в кариерата си с 55-те точки, след като в неделя вкара 53 на Чикаго при загубата със 117:126. Той завърши с 19/33, включително 8/13 от зоната за три точки. В предишния си мач срещу Бъкс, Бийл отбеляза 47 точки. Мидълтън отговори с 15/28 от игра и направи втори пореден изключителен мач срещу Уизърдс. Той вкара 51 точки в миналата среща на 28-и януари, завършила 151:131 в полза на Милуоки.

Янис Антетокунбо направи дабъл-дабъл с 22 точки и 14 борби, но напусна игра заради нарушения. И без него Милуоки удържа преднината си и записа 17-а победа в последните си 19 мача.

Далас пък победи Минесота със 139:123, след като Маверикс отбелязаха цели 41 точки в първата четвъртина. Лука Дончич, който игра само 25 минути, вкара 10 от общо 20-те си точки именно в тази част, а Тим Хардауей бе най-резултатен в мача за Маверикс с 23. Деанджело Ръсъл отговори с 29 за Тимбъруулвс, които загубиха девето поредно гостуване и 18-и мач от последните си 19 в лигата.