Бостън записа своята петдесета победа през този сезон, след като се наложи безапелационно над Филаделфия със 100:86 като гост. Селтикс достига до кръглата цифра за първия път от 16 години насам, но „Голямото трио” Кевин Гарнет, Рей Алън и Пол Пиърс са на мнение, че победите тепърва предстоят.

Карнет завърши с дабъл-дабъл – 26 точки и 12 борби за успеха на Бостън, Алън добави 21 точки, а Пиърс помогна д още 17.

„Това не е от чак такова значение. Числата са си числа,” отбеляза старши треньорът Док Ривърс. „Не ти дават трофей за 50 победи. Предполагам, че е приятно, но не за това играем.”

Селтикс започна сезона със серия от 15 поредни победи, а сега са в нова поредица от девет. Дебют за тима направи Сам Касел, който се появи на паркета и само за три минути натрупа три лични нарушения и завърши без отбелязана точка.

За Филаделфия Андре Милър реализира 22 точки, а Андре Игуодала – 17. Сиксърс нямаше поражение у дома от осем мача насам. Неприятни новини обаче получи наставникът Морис Чийкс от срещата с Бостън – той загуби гарда Уили Грийн още в първата четвърт, а по-късно и Милър си удари лошо гърба. Той остана на терена, въпреки явните болки, които изпитваше.

На полувремето Филаделфия почете членовете на шампионския отбор от 1983 година, когато Сиксърс и Селтикс бяха едни от най-върлите врагове в Лигата.

Невероятното представяне на Хюстън също продължава. Този път пред собствената си публика Рокетс сломи Ню Джърси с 91:73 и вече има 19 поредни победи – трето най-добро постижение в историята на НБА. Освен всичко друго, това бе и десети пореден мач, в който Хюстън печели с двуцифрен аванс, с което изравни друг рекорд. За клуба 13-та домакинска победа пък е най-доброто постижение правено в новата зала.

Хюстън вече е само на победа зад Лос Анжелис Лейкърс и Сан Антонио в Западната конференция. Трейси МакГрейди завърши с 19 точки за по-малко от три части игра, а Рафър Алстън и Луис Скола добавиха по 12. Тимът явно се справя по-добре без звездата си Яо Минг. Откакто китаецът се контузи Рокетс има седем поредни успеха.

За Ню Джърси най-резултатен бе Винс Картър със своите 13 точки, а Ричард Джеферсън отбеляза 12. „Мрежите” стреляха ужасните 21% през първото полувреме.