Два точни фаула на Роджър Мейсън, 9 секунди преди края, донесоха победата на Сан Антонио с 94:91 срещу Ню Джърси в мач, игран тази нощ зад Океана. „Мрежите” направиха добър мач, но въпреки това допуснаха пета поредна загуба в шампионата на NBA.

На полувремето „шпорите” изненадващо губеха с 6 точки – 44:50. След страхотна трета четвърт, в която резултатът бе 28:16 за домакините, Спърс излязоха на свой ред с 6 точки преднина преди последните 12 минути.

10 секунди преди края Винс Картър отбеляза тройка, с което резултатът стана 89:92. При последвалата атака за Сан Антонио, Мейсън бе фаулиран и отбеляза две точки, които решиха крайния изход. Нова тройка на Девин Харис пък оформи крайния резултат.

За победителите най-резултатен бе Тим Дънкан с 30 точки, а французинът Тони Паркър добави 17. За Ню Джърси Харис завърши с 27, а Картър се отличи с 26.