Сакраменто се наложи без проблем над Сиатъл със 114:93 като гост и записа пета поредна победа в НБА.

Кевин Мартин вкара 26 точки, а Кингс изиграха второ полувреме за пример, за да запишат най-приятната си серия дотук през сезона. Това се случи само часове, след като тимът разбра, че няма да може да разчита на Брад Милър поне още две седмици.

Сакраменто напредваше в резултата през цялото първо полувреме, а през втората половина от мача техният съперник се предаде. Рон Артест направи силен мач с 20 точки и 7 борби.

Рей Алън бе обичайният топ реализатор за Сиатъл с 29 точки, но получи малко подкрепа от съотборниците си, въпреки че в стартовия състав се завърна след контузия Рашард Люис. Суперсоникс демонстрираха и всичките си слабости в защита, като често оставяха високите играчи на Сакраменто да си правят каквото поискат под коша.

В останалите мачове от НБА тази нощ Алън Айверсън отново не игра при победата на Денвър като гост на Милуоки със 109:102, Детройт записа шести пореден успех, този път над Торонто с 98:92, Юта и Ню Йорк се нуждаеха от продължение, за да излъчат победител – Юта след 104:102.