Леброн Джеймс отбеляза 25 точки при победата на Кливланд над Шарлот с 94:74 точки в мач от първенството на НБА. Това бе осма поредна победа за "кавалерите".

Даниел Гибсън добави 22 точки за победителите, които имат 17 победи и 3 загуби от началото на сезона. За Шарлот Ди Джей Аугустин записа 17 точки, а Реймънд Фелтън вкара 15. В Маями лидерът в реализаторската листа на НБА Дуейн Уейд записа 25 от своите 38 точки през първото полувреме при третата поредна победа на "горещите" - този път над Оклахома Сити със 105:99 точки.

Удонис Хаслем добави 15 точки и 14 борби. Ръсел Уестбруук отбеляза 20 точки за тима Оклахома, който има 19 загуби в 21 мача този сезона. Във Филаделфия Девин Харис вкара 27 точки, а Винс Картър се отчете с 14 точки, 11 борби и 8 асистенции при успеха на Ню Джърси над домакините с 95:84 точки. Нетс записват победа в пети от последните си шест мача и четвърта поредна като гост. За Филаделфия Андре Игуодала реализира 20 точки, а Андре Милър добави 16. Крис Пол вкара 21 точки и записа 11 асистенции при успеха на Ню Орлиънс над Мемфис със 106:87 точки. Домакините отбелязаха в мача 11 тройки и записаха шеста победа в последните си седем двубоя.

Педжа Стоякович вкара пет тройки и завърши мача с 20 точки. За Мемфис Марк Гасол записа 21 точки. Байрън Дейвис вкара 27 точки и направи 9 асистенции при четвъртата победа за сезона за Лос Анджелис Клипърс - със 107:84 точки над Минесота. Зак Рандолф добави 21 точки, а за Минесота Ал Джеферсън записа 28 точки и 8 борби. Далас Маверикс записа 9-та победа от 10 мача, след като с 24 точки на Дирк Новицки и 22 на Хосе Бареа победи Атланта Хоукс със 100:98 точки. В Сан Антонио Тим Дънкан направи невероятен мач и за 21 минути игра се отчете с "дабъл-дабъл" - 20 точки и 13 борби при успеха на Спърс със 123:88 точки над Голдън Стейт.

Майкъл Финли и Тони Паркър добавиха всеки по 17 точки за победителите. За Голдън Стейт това бе девета поредна загуба, най-дългата им серия от поражения в НБА. В Чикаго Луол Денг направи личен рекорд за сезона от 26 точки, а бившият играч на Вашингтон Лари Хюз записа 24 точки при победата на "биковете" над Уизардс със 117:110 точки. Карън Бътлър се отчете с 27 точки, 6 асистенции и 8 борби за Вашингтон. Отборът има 3 победи и 15 загуби от началото на сезона, което им се случва за пръв път от 1966-та година насам. Чонси Билъпс вкара 24 точки за успеха на Денвър над Сакраменто със 118:85 точки, а за "кралете" това бе осма поредна загуба.

Денвър имат 13 победи и 4 загуби, след като Билъпс премина в отбора. Във Финикс Амар Студемайър направи силен мач и завърши с "дабъл-дабъл" - 22 точки и 20 борби, а Леандро Барбоса добави 25 точки за успеха на "слънцата" над Юта Джаз със 106:104 точки. Шакил О'Нийл добави 15 точки и 10 борби за победителите. По 20 точки за Юта отбелязаха Пол Милсъп и Си Джи Милс.