Два пропуска в стрелбата от близко разстояние на Кобе Брайънт в последните минути се оказаха фатални за поражението на отбора му Лос Анджелис Лейкърс със 103:109 у дома от Орландо.

След това дерби на два от лидерите в дивизии вече и двата тима имат по 8 поражения. Орландо навъртя с днешната 6 поредни победи, което е втори показател в Източната конференция след този на Кливланд.

Джамийр Нелсън, който завърши мача с общо 28 точки, вкара 10 от финалните 12 за Орландо, включително и тройка 35 секунди преди края. С тази стрелба гостите излязоха напред в резултата с 1 точка, а след това Нелсън наниза и два успешни наказателни удара.

Кобе Брайънт завърши мача с 28 точки, 13 борби и 11 асистенции, което е 15-и трипъл-дабъл за него и първи от 1-и април 2005-а година насам.

В Кливланд лидерите на Изток размазаха Ню Орлиънс Хорнетс с 92:78, като звездата им ЛеБрон Джеймс отново показа най-доброто от себе си. Той завърши с 29 точки, 14 борби и 7 асистенции, само ден след слабото си представяне при поражението от Чикаго Булс. Победата е 20-а поред за Кавалиърс на собствен терен.

6-а поредна победа навъртя Филаделфия след 109:87 над стабилния състав на Сан Антонио. Традюс Йънг вкара 27 точки, което е неговата най-добра успеваемост в кариерата досега. Андре Игуадала добави 21.

В Оукланд (Калифорния) Голдън Стейт удари 119:114 Атланта Хоукс с 29 точки на Джамал Кроуфорд, включително и кош за аванс на тима в последната минута на мача. Атланта регистрира пък петото си поражение в 6 мача.

Юта спечели за 7-и пореден път срещу Мемфис у дома, като този път се наложи със 101:91. Дуерън Уилямс вкара 27 точки, а Рони Брюър добави 21 за победителите.

Минесота драматично надви със 105:103 Финикс, въпреки че изоставаше с 11 точки в третата третина. Ал Джеферсон завърши с 22 точки и 13 борби за домакините. Три секунди преди края пък Джейсън Ричардсън от състава на Финикс не успя да вкара вероятно победни три точки от удобна позиция.

Майкъл Ред беше топреализаторът на вечерта, след като наниза 44 точки за победата на Милуоки Бъкс със 129:122 над Сакраменто Кингс. За него това е най-добро постижение за сезона.

Домакините си позволиха отпускане в четвъртата част на мача, в която влязоха с аванс от 23 точки. Милуоки е с 20 победи и 22 поражения от началото на първенството и се изравни с Ню Джърси в класирането на Източната конференция. Двата отбора спорят за 8-то място, последното даващо право на участие в плейофите.