Орландо Меджик се наложи с 99:89 (24:17, 18:24, 26:22, 31:26) над гостуващия Кливлънд Кавълиърс и поведе с 2-1 победи във финалния плейоф в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Дуайт Хауърд се отличи с 24 точки за домакините, Рейфър Олстън добави 18 точки, а Хедо Тюркуглу завърши с 13 точки и 10 борби пред погледа на голф звездата Тайгър Уудс и рапъра Лил Уейн.

За шампионите от редовния сезон звездата ЛеБрон Джеймс наниза 41 точки, но вкара само 11 пъти от полето от 28 опита и пропусна пет наказателни удара в последната четвърт. Като цяло Джеймс не получи особена подкрепа от съотборниците си, а успешната стрелба на отбора беше само 37%.

Мо Уилямс допринесе с 15 точки. Орландо започна по-добре и натрупа ранен аванс от 19 точки при 16:6. Във средата на втората част обаче гостите стигнаха до обрат и дори поведоха с 34:29. Постепенно домакините отново овладяха инициативата. 30,7 секунди преди почивката резервата Марцин Гортат направи 42:41.

Кливлънд за последно поведе с 48:47 в третата минута на на третата част, след което домакините направиха силна серия от 9:0 и овладяха контрола върху срещата. 2:34 минути преди сирената гостите стигнаха до 86:90, но за повече нямаха сили.