Орландо Меджик надделя над Атланта Хоукс с 93:89 в голямото дерби на кръга и измести своя съперник не само от върха в Югоизточната дивизия, но и от челото в Източната конференция.

С най-голям принос за успеха бяха Дуайт Хауърд и Винс Картър. Хауърд наниза 27 точки и хвана 11 борби, а Картър вкара 19 точки, в това число два много важни коша в последната минута.

Джо Джонсън бе най-резултатен с 23 точки за „ястребите”, които претърпяха поражения в два поредни дни, след като тръгнаха с шест победи в първите си шест мача.

Втора загуба от началото на сезона претърпя и Бостън Селтикс. Келтите паднаха при гостуването на Далас Маверикс с 87:89 точки.

Отново герой за Маверикс бе германецът Дирк Новицки, който завърши с 25 точки и отбеляза победния кош 20 секунди преди сирената.

Пол Пиърс наниза 24 точки за гостите, Кевин Гарнет се отличи с 18 точки и 15 борби, а пък Рахон Рондо записа в актива си 11 точки и 15 асистенции. Но и това не бе достатъчно на Бостън, за да предотврати поражението.

Чикаго Булс се наложи над Денвър Нъгетс с 94:92 точки и излезе начело в Централната дивизия. Гостите имаха аванс от шест точки седем минути преди края, но "биковете" успяха да стигнат до успеха. Дерик Роуз отбеляза 18 точки, а Луол Дън и Тадж Гибсън добавиха съответно 17 и 16 точки за домакините.