Отборът на Орландо Меджик успя да избегне катастрофалното за себе си развитие във финалната серия на НБА, след като в третия мач срещу Лос Анжелис Лейкърс момчетата на Стен Ван Гънди постигнаха първи успех над своя съперник със 108:104 (27:31, 32:23, 22:21, 27:29) точки. По този начин Орландо Меджик намали разликата на 1:2 победи.

Изходът на срещата отново се реши в самия край на двубоя, но този път драматичната развръзка бе в полза на домакините.

Най-резултатен в двубоя бе Коби Браянт с 31 точки, което обаче не бе достатъчно неговият тим да запише успех. Съотборникът му Пау Гасол завърши с 23. За победителите се отличи Дуайт Хауърд, който реализира 21 точки. Със същия актвив срещата завърши и Рашад Люис.

Четвъртият мач от серията е насрочен за нощта на четвъртък срещу петък и отново домакин ще бъде тимът на Орландо.

След края на срещата треньорът на Орландо сподели, че основната му препоръка към баскетболистите е била да не се предават.