Оклахома Сити изравни на 2-2 резултата в плейофната серия срещу шампиона Лос Анжелис Лейкърс след победа в четвъртия мач със 110:89.

Оклахома поведе с 12 точки след първата четвърт и запази преднината си до края. Победата е втора поредна срещу отбора с най-добър баланс в редовния сезон и изненадващо се стигна до равенство в плейофната серия след четвъртата среща.

Звездата на Лейкърс Коби Брайънт нямаше ден и завърши с едва 12 точки. Другите водещи играчи на Ел Ей - Пау Гасол и Андрю Байнъм, вкараха по 13 точки.

В другия мач от Западната конференция Портланд победи Финикс с 96:87 и също изравни серията до 2-2.

Ламаркъс Олдридж се отличи с 31 точки и 11 борби за успеха на Трейл Блейзърс, а завърналият се след операция на коляното Брендън Рой завърши с 10 точки за 26 минути игра.

На Изток Джеймиър Нелсън вкара 32 точки за победата на Орландо с 90:86 над Шарлът, с което магьосниците поведоха с 3-0 победи в серията. Орландо може да затвори серията още утре, ако спечели и четвъртия мач от плейофа.

Също в Източната конференция Милуоки победи Атланта с 107:89 и намали преднаната на Хоукс до 2-1 успеха в поредицата.