Дирк Новицки вкара 32 точки, а Далас обърна Финикс със 105:98 като гост. Маверикс преодоля пасив от 13 точки в четвъртата част и се утвърди на седмото място в Западната конференция. Амаре Студамайър наниза 31 точки, а Стийв Неш добави 14 точки и 10 асистенции за Финикс, който е втори в Тихоокеанската дивизия.

Крис Пол записа четвърти трипъл-дабъл в кариерата си при успеха на Ню Орлиънс над Голдън Стейт със 108:96. Пол завърши с 16 точки, 13 асистенции и 10 борби, а отборът му изравни клубния рекорд по победи в редовния сезон с 54. Педжа Стоякович и Дейвид Уест добавиха по 25 точки за лидера в Западната конференция. Монта Елис наниза 35 точки, но това се оказа недостатъчно за Голдън Стейт.

Детройт разби домакина Маями с 91:75 и си осигури второто място в Източната конференция. Родни Стаки вкара 19 точки при петия пореден успех на гостите в лигата.

Тим Дънкан завърши с 27 точки и 11 борби, а Сан Антонио спечели за 12-и път поред след 72:65 над домакина Портлънд. С успеха шампионите се изравниха с Лос Анджелис Лейкърс на второто място в Западната конференция. Портлънд, който загуби шансове за участие в плейофите, допусна пето поредно поражение.

Индиана се наложи над гостуващия Милуоки със 105:97 и запази минимални шансове за класиране в следсезонните елиминации. Дани Грейнджър наниза 27 точки, а Травис Дийнър вкара 15 от 18-е си точки в четвъртата част за успеха.

Майк Милър наниза 34 точки, в това число и рекордните си за сезона 8 тройки, а Мемфис победи Минесота със 113:101. Кобе Брайънт вкара 29 точки, а Лос Анджелис Лейкърс надви Сакраменто със 114:92.

Кевин Дюрант вкара 37 точки, а Джеф Грийн добави 35 точки и 10 борби за успеха на Сиатъл над гостуващия Денвър със 151:147 след две продължения. Така двамата новаци в лигата записаха рекордни постижения в кариерата си.

Дюрант изравни резултата 126:126 с тройка 22 секунди преди края на редовното време и прати мача в продължения. В първите пет минути допълнително време отново Дюрант се превърна в герой с тройка 5,1 секунди преди сирената за 135:135, след което Сиатъл достигна до крайния успех. Кармело Антъни беше лидер за гостите с 38 точки и 11 борби, а Алън Айверсън се отличи с 26 точки и 13 асистенции.