Дезмънд Мейсън реализира 23 точки, включително и победния кош със сирената, за да връчи победата на своя Ню Орлиънс Хорнетс над Денвър със 114:112 след продължение.

Хорнетс развалиха настроението в Денвър, след като феновете бяха щастливи да посрещнат Алън Айверсън обратно след контузия. Ню Орлиънс губеше през всичките минути на продължението, но в крайна сметка си тръгна с успеха.

Звездата на домакините Кармело Антъни, който завърши с 27 точки, хвърли топката в еърбол по-малко от 3 секунди преди последния сигнал в редовното време и така пропусна да донесе победата за Денвър още тогава.

Айверсън добави 22 точки за Денвър, а Нене вкара 18 за Нъгетс, които профукаха преднина от 10 точки в заключителните минути на срещата и загубиха седмия от последните си осем мача.

Ню Орлиънс от друга страна подобрява непрекъснато изявите си. Балансираната атака на отбора се доказа, като шестима играчи на Хорнетс завършиха с двуцифрен актив от точки.

Алън Айверсън все още е измъчван от травмата в глезена си и на почивки сядаше на пейката, за да го налага с лед. От първия ред мача изгледа и друг важен за Денвър баскетболист – Маркъс Кемби, който пропусна втора поредна среща заради разтежение в слабините.