Данило Галинари вкара 27 точки и спечели 10 борби при победата на Ню Йорк Никс над Финикс Сънс със 126:99 точки в мач от първенството на НБА.

Така Никс сложиха край на серията си от пет поредни загуби.

Дейвид Лий добави 24 точки, а Ал Харингтън - 22 за победителите.

За "слънцата" Стив Неш се отчете с 20 точки и 8 асистенции.

Шарлот загуби у дома с 90:108 точки от Бостън, като за гостите Рей Алън вкара 27 точки, а Кендрик Перникс завърши с "дабъл-дабъл" - 21 точки и 12 борби. На почивката Селтикс водеха с 62:39 точки.

За Шарлот най-полезен бе Назър Мохамед с 16 точки.

В Торонто Антоун Джеймисън направи изключително силен мач - 30 точки и 12 борби, а Джилбърт Аринас добави 22 точки и 9 асистенции за победата на Вашингтон над Раптърс със 106:102 точки.

Карън Бътлър реализира 19 точки, а Брендън Хейууд - 15 точки и 9 борби за победителите.

За Торонто Крис Бош завърши с 22 точки и 14 борби, Андреа Барняни - 20 точки и 11 борби, а Хосе Калдерон с 20 точки. За Раптърс това бе четвърта поредна загуба и осма в последните 10 мача.

Кармело Антъни вкара 25 точки, а Чонси Билъпс - 22 за успеха на Денвър над Голдън Стейт със 135:107 точки.

Нене с 18 точки и Крис Андерсен с 14 бяха сред другите най-резултатни, а общо седем играчи на Денвър завършиха с двuцифрен точков актив.

За Голдън Стейт най-резултатен бе Антъни Мороу с 27 точки.