Финикс разби ЛА Клипърс като гост със 115:90 при завръщането на звездния си плеймейкър Стив Неш в игра след контузия.

Двукратният носител на приза за „Най-полезен играч” в НБА – Неш, реализира дабъл-дабъл от 13 точки и 12 асистенции, а Шон Мериън добави 31 точки за „Слънцата”.

Неш пропусна четири мача на Финикс заради възпаление в дясното си рамо, травма, получена на 5 февруари.

При първия си мач обратно канадецът изглеждаше сякаш никога не е пропускал тренировки, и не срещна никакви проблеми да намира безброй пролуки в защитата на Клипърс.

Финикс дръпна с над 10 точки още в първата част и задържа комфортната си преднина през целия двубой.

Едно изпълнение на Неш, подал без да гледа за взривна забивка на Амаре Студемайър, предизвика колективна въздишка и у съперниците им, и в техния лагер. Амаре завърши с 22 точки и 9 борби.

За Клипърс, които загубиха четвърти мач подред, Кори Магети бе най-резултатен с 19 точки и седем борби. Елтън Бранд, също завърнал се след контузия, завърши със 17 точки и пет борби. Клипърс все още са без Кътино Мобли и Крис Каман, заради травми.

За Финикс не игра Борис Диау, който има проблеми с гърба.