Истински трилър се разигра снощи във „Филипс арена”, където Атланта успя да спечели срещу Мемфис в дербито на аутсайдерите в НБА. Срещата бе много оспорвана и драматична до последния момент и в крайна сметка домакините се поздравиха с победата със 106:105. Благодарение на серия от 11 безответни точки на Салим Студамайър „ястребите” поведоха с 40:23 в края на втората четвърт. Пау Гасол и Стромайл Суифт обаче върбаха интригата и „гризлитата” в срещата и борбата бе много напрегната до самия край. В герой за домакините се превърна Джош Смит, който реализира кош и свободен удар в самия край на срещата и донесе победата на своите. Смит бе и най-резултатен за Атланта с 20 точки. За Мемфис с 29 точки, от които 22 през второто полувреме, се отчете Майк Милър.