Шампионът в НБА през миналия сезон Денвър Нъгетс записа нова загуба. Този път Никола Йокич и компания допуснаха поражение от Кливланд Кавалиърс с 109:121 в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация.

Кливланд взе инициативата още през първата четвърт, а в следващите две сериозно увеличи преднината си. Денвър взе единствено последната четвърт с 34:29, но това не бе достатъчно.

Най-резултатен бе Дариъс Гарланд с 26 точки, а освен това допринесе и с 3 борби и 6 асистенции.

В друг мач от тази нощ Оклахома Сити Тъндър разби Портланд Трейл Блейзърс с 134:91. Кризата в Портланд продължава, тъй като това бе седма поредна загуба на отбора.

Оклахома пък е в другата крайност. Тимът се радва на пета поредна победа.

Орландо Меджик пък се справи с Индиана Пейсърс при гостуването си. Тимът от Орландо взе огромен аванс още в първата четвърт, вкарвайки цели 42 точки. След това отборът продължи да владее контрола над срещата.

Само в последната четвърт Индиана натисна и я спечели с 38:21, но силите на домакините не стигнаха да стигнат до нещо повече.