Никола Вучевич отбеляза рекордните за сезона 36 точки и взе 17 борби, а Чикаго победи Индиана със 122:115, въпреки блестящото представяне на Карис ЛеВърт. Демар ДеРозан отбеляза 31 точки, а Джавонте Грийн добави 16 за Булс. Чикаго спечели за пети път в последните седем мача.

Gulliver/GettyImages
46 снимки

Лидерът на Индиана ЛеВерт стреля 19 от 26 и записа 42 точки, включително 28 през първото полувреме. Тери Тейлър отбеляза 21 пункта и грабна 14 борби.

Джейсън Тейтъм завърши с 24 точки и 9 борби, за да доведе Бостън до победа със 102:93 над Детройт. Джейлън Браун отбеляза 13 точки и 7 борби, а Джош Ричардсън добави 12 пункта за Селтикс, които спечелиха четвърти пореден път.

Далас Маверикс надви Филаделфия 76-ърс със 107:98 като домакин в поредна среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА).

Над всички за тексасци бе голямата им звезда Лука Дончич, който завърши с трипъл-дабъл – 33 точки, 13 борби и 15 асистенции. Маверикс изоставаха с 16 точки във втората четвърт, но успяха да се поздравят с победата зад силното представяне на словенския гард. Той влезе и в историята с трипъл-дабъла си срещу Фили, негов осми за сезона и 44-и в кариерата, като вече е десети по трипъл-дабъли във вечната ранглиста.

Дончич, който навършва 23 години в края на месеца, има трипъл-дабъл срещу 24 от 30-те отбора в НБА. Той измести Фат Левър от десетата позиция, като пред него са само Лари Бърд, Джеймс Хардън, Никола Йокич, Уилт Чембърлейн, ЛеБрон Джеймс, Джейсън Кид, Меджик Джонсън, Оскар Робъртсън и Ръсел Уестбрук, който е със 193. Още четирима баскетболисти на Далас приключиха с двуцифрен точков актив, като най-резултатен бе Реджи Бълок с 20.

За Филаделфия Джоел Ембийд, който е сред фаворитите за наградата МВП през кампанията, направи 23-ия си дабъл-дабъл в 40 мача, завършвайки с 27 пункта и 13 овладени топки. Усилията на центъра обаче се оказаха недостатъчни за 76-ърс. В класирането на Западната конференция Далас е пети с баланс 30-23, докато Филаделфия заема петото място на Изток с 31 победи и 21 загуби.

Кевин Лав изпълни точно два наказателни удара при 1,2 секунди до сирената, като така донесе драматичен успех на Кливланд със 102:101 над Шарлът.

Кавалиърс почти пропиляха преднината от отличното представяне на Джарет Алън с 29 точки и 22 борби, докато Лав завърши с 25. Кливланд спечели за 10-и път в 13 мача.

Шарлът, които наваксаха дефицит от 17 точки през четвъртата четвърт, бяха водени от Тери Розиър, който отбеляза 24 точки, и Кели Обре-младши, който имаше 21.

Паскал Сиакам отбеляза 21 от своите 33 точки през първата четвърт и Торонто триумфира в гостуването на Атланта след 125:114.

Сиакам стреля 11 от 16 от игра, записа още 9 борби и 4 асистенции, докато Раптърс продължиха успешната си серия до пет мача.

Фред ВанВлийт добави 26 точки и 11 асистенции за Раптърс. Трей Йънг имаше 22 точки и 13 асистенции за Атланта, които загубиха само за втори път в последните си 10 игри.

Келдън Джонсън отбеляза рекордните си за сезона 28 точки, осем от които в решителният период от третата четвърт, а Сан Антонио победи Хюстън със 131:106.

Дежунте Мъри добави 19 точки и 11 асистенции за Сан Антонио, записвайки своя 19-ти мач през този сезон с дабъл-дабъл.

Донован Мичъл отбеляза 27 точки, след като пропусна последните осем мача заради сътресение, за да доведе Юта до победа над Бруклин със 125:102. Кам Томас отбеляза 30, а Кайри Ървинг добави 15 за Нетс.

За Юта Боян Богданович направи дабъл-дабъл от 19 точки и 11 борби, Ерик Пашал отбеляза 16, Хасан Уайтсайд добави 15, а Майк Конли завърши с 14.

25 снимки

Хърбърт Джоунс отбеляза 18 от своите 25 точки през четвъртата четвърт, Брандън Инграм имаше 23 точки и 12 асистенции, а Ню Орлиънс спечели срещу Денвър със 113:105. Никола Йокич записа 25 точки, 12 борби и 9 асистенции, но и това не помогна на Денвър да избегне трета поредна загуба.