Тимът на Лос Анджелис Клипърс разгроми Бостън Селтикс със 140:115 на свой терен в двубой от Националната баскетболна асоциация. Домакините спечелиха всичките четири части от срещата.

Най-резултатен в мача стана гардът на Клипърс Лу Уилямс, който реализира 34 точки за 23 минути. 25 пункта добави Данило Галинари, още 20 - Монтрез Харъл. Клипърс записаха пета поредна победа и се изкачиха на шеста позиция в Западната конференция.

Оклахома Сити Тъндър спечели гостуването си на Юта Джаз с 98:89. Решаваща стана втората четвърт, която гостите взеха с резултат 28:16. Гардът на "джазмените" Донован Мичъл стана най-резултатен в срещата с 25 точки, а съотборникът му Руди Гобер записа дабъл-дабъл - 15 точки и 12 борби. За победителите Ръсел Уестбрук завърши с 23 точки и 11 борби, а Пол Джордж също се отчете с дабъл-дабъл - 14 пункта и 11 борби.

Хюстън Рокетс се поздрави с девети пореден успех, побеждавайки Шарлът Хорнетс със 118:106 у дома. Кемба Уокър от тима на гостите се отличи с 40 точки и 10 борби, а за "ракетите" Джеймс Хардън реализира 28 точки и 10 асистенции.

В други мачове от НБА Бруклин Нетс се наложи убедително над Детройт Пистънс със 103:75, Кливланд Кавалиърс надигра Торонто Раптърс със 126:101, а Вашингтон Уизардс победи Сакраменто Кингс със 121:115.

Източна конференция:
Атлантическа дивизия: Торонто 48 победи/20 загуби, Филаделфия 42/25, Бостън 41/27
Централна дивизия: Милуоки 50/17, Индиана 42/25, Детройт 34/32
Югоизточна дивизия: Маями 31/35, Орландо 31/37, Шарлът 30/37