Отборът на Оклахома Сити Тъндър постигна успех като гост над Портланд Трейл Блейзърс със 129:121 след продължения в поредна среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация.

Двубоят започна очаквано по равностоен начин, като след края на първата четвърт ,,гръмотевиците“ водеха с една точка – 31:30. Във втората обаче домакините взеха превес и на голямата почивка резултатът бе 61:58 за възпитаниците на Лари Столц.

След 15-минутната пауза играчите на Били Донован отново поведоха, но в решителната четвърт Портланд се добра до продължения след късен кош. В тях обаче Тъндър бе по-добрият отбор и стигна до крайния успех.

Над всички за победителите бе Ръсел Уестбрук, който отбеляза 37 точки, а Пол Джордж добави дабъл-дабъл – 32 точки и 14 борби, въпреки че стреля едва 30% от полето. Деймиън Лилард наниза 51 за Трейл Блейзърс, а Юсур Нъркич постигна дабъл-дабъл от 13 точки и 17 борби, но това се оказа крайно недостатъчно за успех на домакините.

Победата бе 40-та през сезона за Оклахома, който се изкачи на третото място в Западната конференция, където е в битка заедно още с отборите именно на Портланд и Хюстън Рокетс. И трите състава имаха равни показатели преди сблъсъка в Орегон – 39-25. В следващите си двубои Тъндър гостуват на Ел Ей Клипърс, а Трейл Блейзърс приемат у дома Финикс Сънс.

По-рано Милуоки Бъкс надделя убедително над Индиана Пейсърс със 117:98 в интригуващ сблъсък на Изток. Над всички за ,,елените“ бе голямата им звезда Янис Адетекумбо, който направи дабъл-дабъл – 29 точки, 12 борби. За Пейсърс Майлс Търнър се отчете с дабъл-дабъл – 22 точки, 17 борби. Милуоки продължава да е лидер в конференцията, като вече си осигури място в плейофите, докато Индиана заема третата позиция. В следващите си срещи Бъкс играят в къщи с Шарлът Хорнетс, а Пейсърс гостуват на Филаделфия 76-ърс. /БГНЕС