Кливланд победи гостуващия Чикаго със 106:91 точки и изравни на 1:1 победи серията от полуфиналите в Източната конференция в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Играе се до четири победи от седем мача. Домакините изцяло контролираха мача, а в третата част преднината им достигна 25 точки.

Леброн Джеймс отново беше най-полезен за "Кавалерите", след като завърши с 33 точки и 8 борби. Кайри Ървинг добави 21 точки, а Джеймс Джоунс се отчете със 17 точки.

Джими Бътлър беше най-резултатен за Чикаго с 18 точки. Дерик Роуз записа "дабъл-дабъл" - 14 точки и 10 асистенции. Пау Гасол и Тадж Гибсън реализираха по 11 точки. Във втори пореден мач Кливланд игра без контузения Кевин Лав.

Джеймс Хардън вкара 16 от своите 32 точки в последната част при победата на Хюстън над Лос Анджелис Клипърс със 115:109 точки в среща от полуфиналите на Западната конференция. Резултатът в серията е 1:1 победи.

Дуайт Хауърд добави "дабъл-дабъл" - 24 точки и 16 борби. Тревор Ариза се отличи с 15 точки и 13 борби. Блейк Грифин завърши с "дабъл-дабъл" за Клипърс - 34 точки и 15 борби. Джамал Кроуфърд отбеляза 19 и спечели 5 борби, ДиАндре Джордан се отличи с 16 точки и 12 борби.

Срещи от полуфиналните плейофи в конференциите на Националната баскетболна асоциация (играе се до четири победи от седем мача):