Дуейн Уейд реализира 21 от общо 32 точки в първата част на мача на Маями срещу Кливланд от Националната баскетболна асоциация, спечелен със 106:92. ЛеБрон Джеймс и Кавалиърс записаха второ поражение при гостуване на Хийт през този сезон. Хасан Уайтсайд завърши с 16 точки и 11 борби за победителите, а неговият съотборник Марио Чамлърс се отличи с 16 точки.

Горан Драгич също има основен принос за успеха на Хийт със своите 20 отбелязани точки. Маями завърши първата половина от мача със серия от 19:5, която доведе до преднина 56:38 в полза на домакините. ЛеБрон Джеймс, който се завърна за втори път в Маями за двубой срещу бившия си отбор, вкара 16 от общо 26 точки в четвърта част. Срещата спря серията от четири поредни успеха в полза на Кливланд. Кайри Ървинг добави още 21 точки за гостите, които са лидери в Централната дивизия с 43 победи и 26 поражения. В друг мач от НБА Голдън Стейт победи у дома със 108:105 срещу щатския си съперник Лос Анджелис Лейкърс, а Клей Томпсън реализира 26 точки за Уориърс. Неговият съотборник Стивън Къри добави още 19 точки и 9 асистенции.

Голдън Стейт е начело в НБА с 53 победи и 13 загуби, като за трети пореден сезон си осигури участие в плейофите. Това се случва за първи път след периода 1975-1977 година. В дълги периоди Лейкърс поддържаше интригата в двубоя, но не успя да поведе и да създаде повече проблеми за фаворита в мача. Атланта надигра Сакраменто като гост със 110:103. Джеф Тийг реализира 23 точки, а Филип Милсап добави още 19 точки за успеха на Хоукс. Отборът се намира на първа позиция в Източната конференция с 53 победи и 14 поражения. ДеМар Керъл добави още 16 точки за победителите.

ДеМаркъс Къзънс беше най-резултатен за Кингс с 20 точки. Торонто победи със 117:98 като гост срещу Индиана. Кайл Лоури реализира 20 точки, овладя 11 борби и подаде 10 асистенции, а Лу Уилямс се отличи с 24 точки за победителите. Раптърс постигна клубен рекорд от 40 победи в 67 мача от редовния сезон в НБА. Индиана допусна трето поредно поражение в Лигата, въпреки реализираните 23 точки на Джордж Хил и 20 на Родни Стъки./БТА