Сакраменто Кинс с най-добрия български баскетболист в редиците си Александър Везенков гостува на Далас Маверикс в мач от редовния сезон на НБА. Сблъсъкът в "Американ Еърлайнс Сентър" е от 2:30 часа тази нощ и ще се предава пряко по DIEMA SPORT 3.

"Кралете" са в серия от пет поредни победи. В последния си мач Кингс се справи със Сан Антонио със 129:120 като гост. Везенков имаше ключови изяви за успеха през първото полувреме. Пореден силен мач изиграха Ди’Аарън Фокс  и Домантас Сабонис.

Далас заема четвърто място в Западната конференция с 9 победи и 4 загуби. Маверикс, както и Кингс, залагат на бърз баскетбол, с високо темпо, което е предпоставка за зрелище с много точки.

Възпитаниците на Майк Браун ще трябва да спрат двете звезди на Далас - Лука Дончич и Кайри Ървинг. Двамата се сработват все повече с всеки изминал мач и са предизвикателство за всяка една защита в НБА.