Брадли Бийл и Ръсел Уестбрук вкараха по една тройка в рамките на 3.8 секунди в лудите последни минути за успеха на Вашингтон със 149:146 над водения от Кевин Дюрант Бруклин Нетс.

Уестбрук вкара 41 точки, взе 10 борби и подаде 8 асистенции, а лидерът при реализаторите в Лигата Бийл добави 37. Само в четвъртата част Бийл наниза 22, а Уестбрук - 15.

Дюрант, който е втори реализатор в НБА, също вкара 37 точки за Нетс. Вашингтон изоставаха със 141:146 8.1 секунди преди края и Бийл вкара тройка. След това Гарисън Матюс пресече пас на Джо Харис и топката попадна в Уестбрук, който вкара нови три точки. След това 0.7 секунди преди сирената Бийл застана на наказателната линия и вкара и при двата опита за крайния резултат.

При това положение Вашингтон записа едва 4-а победа от началото на сезона и остана последен на Изток. Бруклин е 2-и в Атлантическата дивизия с 13/9.

Днес Харис вкара 30 точки за Бруклин, което е най-добро лично постижение, а Кайри Ървинг добави 26 за тях.

Личен рекорд записа и Никола Йокич при успеха на Денвър със 128:77 над Юта, реализирайки 47 точки, а тимът му прекъсна серията от 11 поредни победи на Джазмените.

Двата отбора са в Северозападната дивизия, като Юта остана начело с 15/5, а Денвър ги подгони на 2-ото място с 12/8.
Йокич имаше 17 успешни стрелби от 26 възможни от игра, а също така вкара и четирите опита за тройка. Статистиката му се допълва от 9 успешни от 10 наказателни удара, както 12 борби и 5 асистенции. Само преди почивката той беше записал 33 точки.

Уил Бартън добави 18 точки, а Джамал Мъри остана с 16 за Денвър, който регистрира шеста победа в последните 7 мача. За Юта поражението е първо от 6-и януари насам, а Боян Богданович вкара за тях 29 точки.

Лидерът на Запад Клипърс се справи като гост на Ню Йорк със 129:115 и записа 16-а победа в 21 мача. Кауи Леонард отбеляза 28 точки за победителите, а победата им е 10-а в последните 11 мача. И идва срещу най-добрата защита от началото на сезона- Ню Йорк има вече 12 поражения в 21 срещи. Никс до момента са допускали средно по 102.7 точки на мач, което беше преодоляно с първия реализиран кош в последната четвърт на мача.

Реджи Джаксън прибави 18 точки, а Пол Джорд - 17 за гостите. За Никс Джулиъс Рандъл вкара 27 точки и спечели 12 топки под кошовете.

Филаделфия се наложи със 119:110 над Индиана като гост и запазва лидерството си на Изток. Тобайъс Харис отбеляза 27, а Фуркан Коркмаз остана със 17, в това число и кош за обрат във водачеството в четвъртата част. 76-ърс изоставаха с 16 точки в началото на последния период, но взеха нещата в свои ръце със серия от 31:6 за шестата си победа в последните 7 мача. Този път за тях не игра звездата им Джоуъл Ембийъд, който има контузия в гърба.

Торонто Раптърс започва да набира скорост, след като спечели със 115:112 като гост в Тампа Бей. Въпреки това канадският отбор остана на последното място в Атлантическата дивизия с 8 победи и 12 поражения. Паскал Сиакам завърши като най-точен за тях с 30 точки и 10 борби.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:
Минесота - Кливланд 109:104
Индиана - Филаделфия 110:119
Торонто - Орландо 115:102
Вашингтон - Бруклин 149:146
Денвър - Юта 128:117
Hю Йорк - Лос Анджелис Клипърс 115:129