Центърът на Ню Орлиънс ДеМаркъс Казънс бе с основна заслуга за това "пеликаните" да наваксат 18 точки пасив в четвъртата четвърт и да победят гостуващия Чикаго със 132:118 след две продължения.

Казънс записа срещу името си 44 точки, 24 борби и 10 асистенции, като стана първият играч от Карийм Абдул-Джабар през 1972 година, който прави "трипъл-дабъл" с поне 40 точки, поне 20 борби и поне 10 асистенции. Антъни Дейвис добави 34 точки за Ню Орлиънс, а Е'Туан Муур отбеляза още 15 за победителите.

За Чикаго Джериан Грант направи "дабъл-дабъл" от 22 точки и 13 асистенции, Робин Лопес вкара 22 точки, а Зак ЛаВийн остана с 19 точки.

22-годишният Андрю Уигинс вкара рекордните си за сезона 40 точки при успеха на Минесота със 126:118 над Лос Анджелис Клипърс като гост. Уигинс бе точен при 16 от 28-те си изстрела към коша на Клипърс, а заедно с Джеф Тийг, който отбеляза 30 точки, направиха така, че липсата на контузените Джими Бътлър и Джамал Крауфорд да не се усети. Силен мач за Минесота изигра и Неманя Биелица, който остана с 18 точки. За Лос Анджелис Блейк Грифин реагистрира третия си "трипъл-дабъл" за сезона с 32 точки, 12 борби и 12 асистенции. Монтрезл Харел вкара още 23 точки за "ножиците", а с 20 остана Лу Уилямс.

Крис Мидълтън отбеляза 35 точки, а Малкълм Брогдън завърши с рекордните в кариерата си 32 точки за победата на Милоуки със 109:105 над Финикс. Бъкс играха без звездата си Янис Антетокунбо във втори пореден мач, а часове преди мача старши треньорът Джейсън Кид бе уволнен, но и това не попречи на домакините да стигнат до победата. Гардовете Малкълм Брогдън и Стърлинг Браун бяха вкарани в стартовия състав на Милуоки заедно с титулярния плеймейкър Ерик Бледсо от временния наставник Джо Прънти, което предизвика голямо объркване в тима на Финикс, чиято звезда Девин Букър завърши с едва 14 точки. Ти Джей Уорън бе най-резултатен за Финикс с 23 точки, а бившият играч на Милуоки Грег Монро добави още 19 точки за отбора от Аризона./БТА