Силно представяне на Ръсел Уестбруук помогна на Оклахома Сити Тъндър да победи Атланта Хоукс със 119:107 точки като гост. "Гръмотевиците" отстъпваха с 12 точки на голямата почивка, но съумяха да обърнат резултата.

Уестбруук завърши с 32 точки, 12 асистенции и 12 борби, записвайки трипъл-дабъл №100 в кариерата си.

Той стана четвъртият играч в историята, преодолял тази граница. Лидер по този показател е Оскар Робъртсън (181), следван от Меджик Джонсън (138) и Джейсън Кид (107).

Отборът на Финикс Сънс претърпя тежко поражение от Кливланд Кавалиърс със 107:129 точки. С трипъл-дабъл се отличи звездата на гостите ЛеБрон Джеймс - 28 точки, 13 борби и 11 асистенции.

Кливланд заема четвърто място в Източната конференция, а лидерът там Торонто Раптърс се наложи над Бруклин Нетс със 116:102. Йонас Валанчунас стана най-резултатен за победителите с 26 точки и 14 борби.

Сан Антонио Спърс разгроми Орландо Меджик със 108:72 точки у дома и се изкачи на осмо място в Западната конференция, запазвайки шансовете си за попадане в плейофите.

Тимът на Юта Джаз също бе убедителен на свой терен срещу Детройт Пистънс - 110:79, а гостите претърпяха осма загуба в последните си десет мача.