Оклахома Сити Тъндър победи у дома със 123:114 Портланд Трейл Блейзърс в поредна среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация. Двубоят започна очаквано по равностоен начин и след края на първата четвърт нищо не разделяше двата отбора в резултата – 25:25. Тъндър все пак вдигна оборотите и на голямата почивка поведе със седем точки – 62:55.

До края на мача Трейл Блейзърс така и не успя да се противопостави на своите домакини, като възпитаниците на Били Донован поддържаха разликата в точките и стигнаха до крайния успех със 123:114. Най-полезен за успеха на ,,гръмотевиците“ бе Ръсел Уестбрук, който записа трипъл-дабъл – 29 точки, 10 борби и 14 асистенции, а Пол Джордж изигра поредния си силен мач, вкарвайки 36 пункта. За гостите Деймиън Лилард отбеляза 34 точки, Си Джей Маккалъм – 31, а Юсуф Нуркич добави дабъл-дабъл – 22 точки и 15 борби, но тимът от Орегон загуби срещата.

Така Тъндър измести Трейл Блейзърс от третото място в Западната конференция. В следващите си двубои Оклахома приема у дома Ню Орлиънс Пеликанс, а Портланд гостува на Финикс Сънс.

Ето и останалите резултати от вечерта:

Торонто Раптърс – Сакраменто Кингс 120:105 (Ибака – 15 точки, 10 борби; Лаури – 19 точки, 9 борби за Раптърс)

Далас Маверикс – Ел Ей Клипърс 106:98 (Смит-джуниър – 17 точки, 8 борби; Джордан – 13 точки, 16 борби за Маверикс)

Финикс Сънс – Минесота Тимбъруулвс (Таунс – 25 точки, 18 борби за Тимбъруулвс; Букър и Дженг бяха изгонени)./БГНЕС