Ръсел Уестбруук вкара тройка със сирената и донесе победата на Оклахома Сити като гост на Сакраменто Кингс със 110:107 точки в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Гостите пропиляха аванс от 23 точки и губеха със 102:105 четири минути и половина преди края, след което обаче направиха серия от 8:2 и спечелиха мача. Уестбруук записа 18-и "трипъл-дабъл" за сезона и завърши със 17 точки, 15 борби и 12 асистенции. Пол Джоржд се отличи с 26 точки, 8 борби и 8 асистенции за победителите, които печелят едва за трети път в последните си 10 мача. Кармело Антъни добави 23 точки. Зак Рандолф беше най-полезен за "кралете" с 29 точки и 12 борби.

Брадли Бийл реализира 18 точки при победата на Вашингтон срещу Кливланд със 110:103 точки. Томаш Саторански, който игра на мястото на контузения Джон Уол, реализира 17 точки, а Ото Портър добави 15 точки за победителите. ЛеБрон Джеймс завърши с 32 точки, 9 борби и 8 асистенции за тима на Кливланд, който прекъсна серията си от четири поредни победи.

Шампионът Голдън Стейт спечели със 134:127 точки срещу Лос Анджелис Клипърс и записа 45-и успех за сезона в НБА. Стеф Къри вкара 44 точки, а домакините постигнаха четвърта поредна победа пред собствена публика. Лу Уилямс направи "дабъл-дабъл" за Клипърс - 21 точки и 12 асистенции. Лос Анджелис губи за 12 път в последните си 13 гостувания в залата на Голдън Стейт.

Филаделфия победи Чикаго Булс със 116:115 точки след два наказателни удара на Бен Симънс 5.6 секунди преди края. Той завърши мача с 32 точки, 11 асистенции и 7 борби. За Джоел Ембийд се отличи с 30 точки и 13 борби.

Ню Йорк постигна успех със 120:113 точки срещу Орландо Меджик след 26 точки на Трей Бърк.

Кемба Уокър вкара 31 точки за успеха на Шарлът със 111:96 точки срещу гостуващия Бруклин.

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Торонто 41 победи/16 загуби, Бостън 40/19, Филаделфия 31/25
Централна дивизия: Кливланд 34/23, Индиана 33/25, Милуоки 32/25
Югоизточна дивизия: Вашингтон 34/24, Маями 30/28, Шарлът 25/33