Трей Йънг вкара рекордните за сезона 45 точки и направи 14 асистенции, а Дежонте Мъри добави 24 точки за успеха на Атланта Хоукс със 137:135 над Сан Антонио Спърс в среща от редовния сезон на НБА.

Богдан Богданович добави 14 точки от пейката за Хоукс, Садик Бей се отличи с 13, а Де'Андре Хънтър и Клинт Капела отбелязаха по 12 точки. Джереми Сочан реализира рекордните в кариерата си 33 точки за Спърс, които загубиха 13 поредни мача и завършиха 1-13 през ноември. Келдън Джонсън добави 22 точки и 11 борби, а Виктор Уембаняма завърши с 21 точки и 12 борби.

Снимки: БТА / BTA
16 снимки

"Шпорите" водеха с 15 точки през първата четвърт, с 12 в третата и с 8 в четвъртата. Хоукс взеха аванс при оставащи 3:22 минути след два наказателни удара на Йънг и успяха да задържат крехката си преднина до последната сирена.

В класирането Сан Антонио са на последната 15-а позиция в Западната конференция с актив от едва три победи и 15 поражения, като са в серия от 13 поредни загуби, докато Атланта са девети на Изток с 9 успеха и също толкова поражения.

Джими Бътлър изравни личния си рекорд от 36 точки при успеха на домакина Маями Хийт над Индиана Пейсърс със 142:132.

Хийт загуби центъра Бам Адебайо през втората четвърт поради контузия на бедрото.

17 снимки

За Индиана рекордните в кариерата си 44 точки отбеляза Тайрис Халибъртън, който добави 10 асистенции и 3 отнети топки.

„Горещите“ са шести в Източната конференция с 11 побди и 8 загуби, докато Индиана е позиция по-надолу с актив от 9 успеха и 8 поражения.