Лоу Уилямс отбеляза 29 точки, а Демар Дерозан добави други 24 при победата на Торонто със 107:104 над Маями в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Раптърс спечелиха домакинско предимство за плейофите с тази победа, която поставя под огромна въпросителна участието на Хийт в тях. Грейвис Васкес и Кайл Лори завършиха мача с по 12 точки за Раптърс, а 11-те на Патрик Патерсън го превърнаха в петия играч на отбора с двуцифрен актив. Дуейн Уейд отбеляза 30 точки за Хийт, които могат да спечелят максимум 37 победи в редовния сезон.

Победата на Торонто от събота вечер е първата за Раптърс на паркета в Маями от 2008 година насам. Освен това, Раптърс спряха серията си от 10 поредни поражения като гости на Хийт.

Стивън Къри отбеляза 20 точки през първото полувреме и общо 34 при победата на Голдън Стейт със 110:101 над Минесота. Клей Томпсън пък вкара три тройки в последните четири минути, помагайки на Уориърс да счупят нов клубен рекорд. Тимът от Оукланд спечели 37-а победа у дома и е загубил само две срещи в собствената си зала през редовния сезон в НБА.

Коул Олдрич отбеляза рекордните за кариерата си 19 точки при победата на Ню Йорк Никс с 80:79 срещу Орландо. Мачът обаче ще бъде запомнен с друго - двата отбора вкараха само 15 точки във втората четвъртина, което директно изстреля тази част на върха в класацията на най-ниско резултатните.