Тайрийз Макси отбеляза рекордните в кариерата си 51 точки и Филаделфия 76ърс победи Юта Джаз със 127:124 в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Макси, който часове по-рано беше обявен за резерва в "Мача на звездите", вкара 17/27 от игра, седем тройки и 10/11 от линията за нарушение. Две от точните стрелби от бялата линия бяха вкарани 4.1 секунди преди края и с това Сиксърс решиха мача. Джоел Ембийд пък не игра заради контузия, получена в мача с Голдън Стейт във вторник.

Тобиас Харис вкара 28 точки за Сиксърс и Кели Оубри добави други 16, включително три тройки в последната четвъртина. Лаури Марканен пък бе най-резултатен за Джаз с 28 точки и десет борби.

Така Фили остана на мач зад Ню Йорк в Атлантическата дивизия, след като Никс победиха със 109:105 Индиана Пейсърс. Джейлън Брънсън вкара 11 от 40-те си точки в последните 6:45 минути и нюйоркчани записаха девета поредна победа с обрат от 15 точки пасив.