Стивън Къри отбеляза 24 точки за победата на Голдън Стейт със 106:91 над Юта, с което преодоля по подобаващ начин мача с най-слабата си стрелба от началото на сезона. Леандро Барбоса добави други 19 точки след влизане от пейката, благодарение на което Уориърс останаха далеч от останалите на върха в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Само преди ден Къри вкара само четири стрелби от 17 срещу Ню Орлиънс, но неговият отбор все пак спечели. В събота вечер той изпрати осем успешни изстрела от общо 18 опита срещу една от най-силните защити в НБА. Дреймън Грийн добави 15 точки към актива на Уориърс, които вече имат баланс от 56 победи и 13 загуби. Това прави тима от Оукланд недостижим на запад.

Дерик Фейвърс записа "дабъл-дабъл" за Юта при 21 точки и 11 спечелени борби. Джаз пък загубиха едва за четвърти път след мача на звездите.

Ерик Бледсоу отбеляза рекордните за кариерата си 34 точки, а Финикс удържа силния натиск на Хюстън в последната четвъртина и спечели със 117:102. Бледсоу наниза 23 пункта само до полувремето, а минута преди финалната сирена подобри предишния си рекорд от 33 точки, поставен по-рано през сезона. Финикс водеше с 15 точки в началото на последната четвъртина, но Рокетс направиха серия от 14:4 и се доближиха само на пет пункта от съперниците си. На паркета последваха 2 минути и половина без кош, на което беше сложено край с тройка на Антъни Тъкър. Сънс добавиха още девет последователни точки и спечелиха заслужено срещата./БТА