Сан Антонио се наложи над гостуващия Хюстън със 100:83 и прекъсна серията от 11 поредни победи на лидера в Националната баскетболна асоциация.

ЛаМаркъс Олдридж завърши с 23 точки и 14 борби, а резервата Руди Гей добави 21 точки за успеха. Джейс Хардън беше най-резултатен за Хюстън с 25 точки и 8 асистенции, но гостите имаха лош ден при стрелбата с едва 33.8 процента успеваемост от полето.

Ръсел Уестбруук се отличи с "трипъл-дабъл" и помогна за успеха на Оклахома Сити над домакина Ню Орлиънс със 109:104. Уестбруук записа 26 точки, 15 борби и 13 асистенции, а Пол Джордж добави 27 точки.

ЛеБрон Джеймс също записа "трипъл-дабъл", 17-и през сезона, а Кливланд спечели срещу гостуващия Далас с 98:87.

Джеймс се отличи с 16 точки, 13 борби и 12 асистенции, а домакините използваха серия от 13:0 точки в четвъртата част, за да стигнат до обрата и победата.

Кевин Дюрант записа 29 точки, 11 борби и 8 асистенции и помогна на Голдън Стейт за победата над гостуващия Финикс със 117:107. Така шампионите прекъснаха серия от три поредни домакински загуби, най-лошата за отбора от януари 2014 година. Никола Йокич завърши с 35 точки и 13 борби, а Денвър преодоля дефицит от 18 точки в четвъртата част и спечели със 128:125 след продължение срещу гостуващия Милуоки. /БТА

Източна конференция
Атлантическа дивизия: *Торонто 55 победи/21 загуби, *Бостън 53/23, *Филаделфия 46/30
Централна дивизия: *Кливланд 47/30, *Индиана 46/31, Милуоки 41/36
Югоизточна дивизия: *Вашингтон 42/35, Маями 41/36, Шарлът 34/44