Маями Хийт прегази Ню Йорк със 105:86 у дома в трети мач от плейофната серия между двата отбора от Източната конференция на НБА. С успеха "горещите" поведоха в серията с 2:1.

Gulliver/GettyImages
18 снимки

Отборът на Ерик Сполстра не остави съмнения в превъзходството си в двубоя, като поведе с двуцифрена разлика още през първата четвърт, а на полувремето се оттегли с аванс от 61:44. През второто полувреме домакините намалиха темпото, но продължиха да поддържат аванса си, за да стигнат до крайния успех със 105:86.

Джими Бътлър беше най-резултатен за Маями с 28 точки, а Макс Стръс добави още 19 точки. Бам Адебайо завърши с "дабъл-дабъл" от 17 точки и 12 борби.

За Ню Йорк Джейлън Брънсън вкара 20 точки, а Джош Харт се отчете с "дабъл-дабъл" от 15 точки и 12 борби.