Шампионът на Националната баскетболна асоциация Голдън Стейт Уориърс постигна трудна победа като гост над Филаделфия Севънти-сиксърс със 124:116. Водени от Стеф Къри, „воините” успяха да превъзмогнат изоставане от 22 точки, с което се върнаха на победния път.

Къри се отчете с 35 точки, а Кевин Дюрант добави 27, което помогна за избягването на второ поредно поражение. Филаделфия игра изключително силно през първото полувреме. Домакините отбелязаха почти 50 точки само в първата четвърт от мача (47:28), а на полувремето водеха със 74:52.

Голдън Стейт заличи огромния пасив само в рамките на третата четвърт. Тройка на Стеф Къри скъси изоставането до 1 точка, а след това две успешни негови стрелби от наказателната линия изведоха шампионите напред за 90:89. Последва още една тройка за голямата звезда на гостите, а Дреймънд Грийн направи яростна забивка, с което частта приключи при 99:89.

Ветеранът Дейвид Уест имаше инструментална роля с включванията си третата четвърт, като завърши срещата с 14 точки. Клей Томпсън добави 16 за победителите.

За Фили отново добър мач направи камерунецът Джоел Ямбийд (21 точки), а най-резултатен с 23 пункта бе Бен Симънс.