Шампионът от миналия сезон в НБА Денвър Нъгетс се върна към победите в редовния сезон след успех с 132:120 срещу Сан Антонио Спърс.

Денвър бе на две поредни загуби след пораженията от Орландо Меджик и Хюстън Рокетс. Докато това е 12-а поредна загуба за Спърс в Националната баскетболна асоциация.

Изключителен принос за успеха на шампионите имаше Никола Йокич. Той се отчете с 39 точки, 11 борби и 9 асистенции. Сърбинът бе и най-резултатният баскетболист в мача.

Първите минути на срещата бяха оспорвани, но в края на началната част Денвър поведе с 10 точки. Все пак първата четвъртина завърши само с шест точки аванс за домакините при 39:35.

Денвър успя да увеличи преднината си през втората четвърт, като през третата тя набъбна сериозно. Само в последната част Сан Антонио Спърс успя да надстреля противника и да намали малко изоставането си, но не и достатъчно.