Терънс Дейвис записа личен рекорд за сезона с 28 точки и Сакраменто победи със 104:99 Лос Анджелис Клипърс в мач от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Така Кингс сложиха край на серия от 15 поредни загуби в домакинства срещу отбора от Лос Анджелис.

БГНЕС
27 снимки

Тайрийс Халибъртън вкара 18 точки, Де'Арън Фокс добави още 17 и резервата Марвин Баджли завърши с дабъл-дабъл при 12 точки и 11 борби. Така Кингс надвиха Клипърс у дома за първи пъти 19 март 2013 и прекратиха най-дългата серия от загуби един на един в историята. Маркъс Морис вкара 21 точки и спечели осем борби за Клипърс, които в петък надвиха Лейкърс със 119:115 дербито на Лос Анджелис.

Дерик Уайт вкара 25 точки, включително тройка и три стрелби от нарушение в последните две минути, а гостуващият Сан Антонио победи Голдън Стейт със 112:107. Деджонте Мъри добави 23 точки и спечели 12 борби за Спърс, които са в серия от четири поредни победи.

Gulliver/GettyImages
15 снимки

Стеф Къри изигра трагично първо полувреме и вкара само 7 от 28 стрелби, но в крайна сметка бе най-резултатен за Уориърс с 27 точки. Джордан Пуул отбеляза други 15 и още трима от Голдън Стейт завършиха с двуцифрен актив.

Джейсън Тейтъм записа дабъл-дабъл с 31 точки и десет борби, а Денис Шрьодер отбеляза още 31 и даде осем асистенции за победа на Бостън със 145:117 срещу Портланд. Си Джей Макколъм пък се отчете с 24 точки за Блейзърс, които бяха без контузения Деймиън Лилард.

Никола Йокич отбеляза 32 точки и спечели 11 борби, а Зийк Наджи записа личен рекорд в кариерата си с 21 точки и Денвър победи Ню Йорк със 113:99. Джулиъс Рандъл вкара още 24 точки за Нъгетс.