Сан Антонио постигна обрат срещу гостуващия Оклахома Сити и след успех със 102:98 след продължение завърши редовния сезон с домакински баланс от 40 победи и само 1 загуба, с което изравни рекорда в Националната баскетболна асоциация на Бостън от сезон 1985/1986.

Оклахома Сити пропиля аванс от 18 точки от началото на втората четвърт, когато водеше с 41:23, а на почивката гостите се оттеглиха с преднина от 53:43. През втората част Сан Антонио реализира обрат, но при 93:93 Кауай Ленърд пропусна да донесе победата със сирената. В допълнителното време домакините вкараха 4 безответни точки в последните 49 секунди, за да триумфират.

Ленърд беше най-резултатен с 26 точки, а Тони Паркър добави 20 точки. За Оклахома Сити, победител в Северозападната дивизия, резервата Енес Кантер беше най-полезен със 17 точки и 16 борби.

Маями се изкачи на трето място в Източната конференция след важна победа над домакина Детройт с 99:93. Джо Джонсън вкара 15 от 25-е си точки в последната четвърт, а гостите се нуждаят от успех в последния си мач от кампанията срещу Бостън, за да заслужат титлата в Югоизточната дивизия.

Торонто записа рекордна в историята си 55-а победа в редовния сезон, след като разгроми гостуващия Филаделфия със 122:98. Йонас Валанчунас се отличи със 17 точки и 11 борби за канадците, а общо седем играчи от състава завършиха с двуцифрен точков актив при 12-ия пореден успех над съперника. Робърт Ковингтън беше най-резултатен за гостите с 24 точки.

Лос Анджелис Клипърс записа шеста поредна победа след 110:84 над гостуващия Мемфис и ще започне плейофите като номер 4 в Западната конференция. Крис Пол беше най-полезен за домакините с 12 точки и 13 борби./БТА