Терънс Дейвис реализира 31 точки, 9 борби и 4 асистенции за победата на Сакраменто като домакин на Бруклин със 153:121 в среща от редовния сезон на Национална баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Успехът бе четвърти пореден и седми от девет мача за Кингс след четирите загуби на старта.

Кевин Хюртер завърши с 19 точки, а Домантас Сабонис добави 17 точки, 7 борби и 7 асистенции за най-резултатния мач на Сакраменто от близо 30 години.

Кевин Дюрант се отчете с 27 точки, 4 борби и 6 асистенции за Бруклин, който отстъпваше в защита срещу домакините, а допуснатите 153 точки са рекордни в историята на Нетс в редовния сезон.

Gulliver/GettyImages
39 снимки

Ню Орлиънс се справи у дома с Мемфис със 113:102 след като Си Джейм МакКълъм отбеляза 14 от своите общо 30 точки в третата четвърт. Той добави 3 борби и 9 асистенции за своя тим, който стигна до успеха, въпреки реализираните 36 точки, 8 борби и 4 асистенции от Джа Морант за гостите. Пеликанс водеха с 89:87 след третата част и започната последната със серия от 15:4.

Далас също записа домакински успех над Лос Анджелис Клипърс със 103:101, а звездата на Маверикс Лука Дончич допринесе с 35 точки, 11 борби и 5 асистенции. Дориан Фини-Смит добави 21 точки и 3 борби, а Далас удържа Клипърс след като пропиля преднина от 25 точки.

48 снимки

Пол Джордж вкара 23 точки за гостите, като добави 7 борби и 6 асистенции.

Ню Йорк Никс надделя над Юта със 118:111 като гост в друга среща от вечерта в НБА. Джейлън Брънсън се отличи с 25 точки, 3 борби и 8 асистенции за Никс, които нанесоха първа домакинска загуба на Юта за сезона. Кам Редиш се включи с 19 точки за успеха, докато Ар Джей Барет добави 18.

Кели Олиник завърши с 27 точки, 11 борби и 2 асистенции за домакините от Юта.

Портланд победи Сан Антонио със 117:110 след 29 точки и 8 борби на Джерами Грант. Анвърни Саймънс се отчете с 23 точки и 3 борби, а Деймиън Лилард се отчете с 22 точки, 2 борби и 11 асистенции.

За гостите от Сан Антонио Якуб Пьотъл завърши с 31 точки – най-доброто му постижение в НБА, като добави 14 борби и 5 асистенции.

БТА / BTA
5 снимки

Национална баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон, резултати:

Ню Орлиънс – Мемфис          113:102

Далас – Лос Анджелис Клипърс 103:101

Юта – Ню Йорк                111:118

Портланд – Сан Антонио       117:110

Сакраменто – Бруклин         153:121