Оклахома Сити Тъндър победи като домакин Сакраменто Кингс със 127:113 точки в среща от редовния сезон в НБА. „Кралете“ бяха без българската си звезда Александър Везенков, който по всяка вероятност ще отсъства няколко седмици заради нова контузия в десния си глезен.

Домакините имаха превес през целия двубой, като не спечелиха единствено последната четвърт. На почивката Тъндър имаха аванс от 10 точки, който в края на третата част се покачи на 17 точки.

Снимки: БТА / BTA
25 снимки

Страхотен мач за Оклахома изигра Шай Гилгъс-Александър, който се отчете с 38 точки, а 32 добави Джален Уилямс. За Сакремнто поредния „трипъл-дабъл“ за сезона записа центърът Домантас Сабонис – 21 точки, 10 борби и 14 асистенции, а най-резултатен пък стана Малик Монк с 26 точки, но и това се оказа недостатъчно.

В класирането Оклахома е трети на Запад с баланс от 36 победи и 17 поражения, докато Сакраменто вече е извън директните места за плейофи, като заема седмото място с баланс от 30 успеха и 22 загуби.