Сакраменто Кингс разби Торонто Раптърс със 123:89 (32:27, 36:18, 31:20, 24:24) като гост в мач от редовния сезон на НБА. Българското крило Александър Везенков не взе участие и в този мач, въпреки че в последните дни поднови пълноценни тренировки.

Gulliver/GettyImages
26 снимки

"Кралете" изиграха много силен мач и след сравнително равностойна първа четвърт взеха нещата в свои ръце и на полувремето имаха аванс от 23 точки 68:45. Доминацията на гостите продължи и в третата четвърт, в която те бяха близо до това да направят разликата в резултата 40 точки, след като в един момент водеха с 93:55. В последната четвърт Майк Браун даде шанс и на резервите си, а отборът му намали оборотите.

Ди'Арън Фокс беше най-резултатен за победителите с 20 точки, 4 борби и 5 асистенции. Малик Монк завърши със 17 точки, докато Домантас Сабонис реализира поредния си "трипъл-дабъл" - 13 точки, 17 борби и 10 асистенции.

За Торонто Гари Трент вкара 18 точки, а Очай Агбаджи завърши с 13.

Сакраменто заема шесто място в Западната конференция с 40 победи и 28 загуби. За Торонто загубата беше осма поред. Раптърс са 12-и на Изток с 23 победи и 46 поражения.