Сакраменто Кингс се провали при гостуването си на най-слабия отбор в НБА Вашингтон Уизърдс. "Кралете" отстъпиха със 102:109 (27:35, 27:21, 22:28, 26:25). Българският национал Александър Везенков не взе участие и в този мач, като се очаква да се завърне в игра в някой от следващите двубои на своя отбор.

"Магьосниците" пък бяха в серия от пет поредни загуби преди тази среща и с най-лош баланс в Лигата. Домакините обаче показаха по-стабилна игра и успяха да се наложат над своя съперник.

Gulliver/GettyImages
20 снимки

Още от самото начало Вашингтон взе инициативата и поддържаше малка преднина от 7-8 точки в резултата. Във втората четвърт тя дори набъбна до 22 при 55:33, но силна серия на гостите в края докара нещата почти до равенство на полувремето - 56:54.

В третата четвърт домакините отново заиграха по-добре, което се оказа и решаващо в мача. "Магьосниците" успяха да задържат преднината си до края на мача и така взеха едва 12-ия си успех от началото на сезона. Тимът е последен в Източната конференция като има и 58 загуби.

Сакраменто отстъпи до 8-о място в Западната конференция с баланс от 40 успеха и 29 поражения.

Кайл Кузма вкара 31 точки за победителите. Дени Авдия добави 17 точки, а Кори Киспърт остана с 15.

Ди'Арън Фокс  беше най-резултатен за Кингс с 25 точки, а Малин Монк завърши с 20 точки. Домантас Сабонис се отчете с "дабъл-дабъл" - 14 точки и 14 борби.