Отборът на Оклахома Сити Тъндър победи със 117:112 точки като гост Хюстън Рокетс в поредна среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация. Двубоят в "Тойота Сентър" започна по равностоен начин, като "ракетите" имаха предимство от три точки след края на първата четвърт. Във втората домакините имаха отчетливо надмощие и отбелязаха 42 в частта, като авансът им достигна до 26, а на голямата почивка бе 22 – 70:48.

Ролите се размениха след 15-минутната пауза и възпитаниците на Били Донован реализираха на свой ред 42, за да изравнят резултата преди решителната четвърт. В нея, водени от Ръсел Уестбруук и Пол Джордж, "гръмотевиците" успяха да надиграят тексаския си съперник с пет и така да постигнат ценна победа при гостуването си на Джеймс Хардън и компания.

Хардън направи всичко по силите си за краен успех на домакините, но усилията му останаха напразни въпреки вкараните 42 точки.

Това бе 29-и пореден мач за него с минимум 30 точки в лигата, което го доближи на две от второто най-добро постижение в историята на играта, дело на Уилт Чембърлейн от 1962 година.

Ръсел Уестбрук пък изравни друг рекорд на легендарния бивш баскетболист на Филаделфия 76-ърс и ЛА Лейкърс от 1968, след като направи 9-ия си пореден трипъл-дабъл – 21 точки, 12 борби и 11 асистенции. Пол Джордж пък регистрира дабъл-дабъл – 45 точки, 15 от които в последната четвърт, като добави и 11 борби.

Така Оклахома записа трети последователен успех и се утвърди на третата позиция в Западната конференция, като вече е само на победа от втория Денвър Нъгетс, докато Хюстън остава пети. В следващите си двубои Тъндър приемат у дома Портланд Трейл Блейзърс, а Рокетс са домакини на Далас Маверикс в тексаско дерби.